Dels har de företrätt VGS Investments One Limited vid finansering och lease av ett Airbus A320-200 luftfartyg till det israeliska flygbolaget Israir Airlines and Tourism Ltd. Långivare till VGS Investments är Norddeutsche Landesbank Girozentrale.
Dels Johannesburg Limited vid finansering och lease av ett Boeing 737-300 luftfartyg till det litauiska flygbolaget UAB flyLAL Charters. Långivare till Johannesburg Limited är HSH Nordbank.
VGS Aircraft Holding (Ireland) Limited är ett 50/50 joint venture mellan Volito Aviation AB och ett bolag inom Goldman Sachs Group.
Vinges team bestod av Henrik Ossborn, Johan Ragnar och Fredrik Christiansson.
Vinge har företrätt VGS Aircraft Holding (Ireland) Limited
Nyheter från våra partners
Lindahl rådgivare när Nolato avyttrar sin rumänska verksamhet
Kastells strategiska satsning på tvistlösning kröns med förstärkning inom internationella skiljeförfaranden
Event & nätverk
Pressmeddelanden premium
Länsstyrelsen river Storstockholms brandförsvars förbud - klargör att tillståndet gäller nationellt
Godkända solparker kan förse alla Sveriges småhus med hushållsel
Endast hälften förberedda på lönetransparensregler
Lediga jobb
Legal Counsel – Norion Bank Group
Norion Bank Group
Revisorsinspektionen söker chefsjurist/avdelningschef
Revisorsinspektionen
FB Advokat söker biträdande jurister
FB Advokat
Dagens Juridik Pro
Powered by Lexnova
Allt du behöver för juridisk analys: nyheter, rättsfall, expertkommentarer, video och AI-stöd – i ett professionellt abonnemang.
Få Tillgång