Ulf Grubbström har utsetts till ny delägare på Hammarskiöld & Co med start 1 juli 2012.
– Det är roligt att få ett kvitto på att mitt arbete på firman varit uppskattat och att man tror att jag kan vara en värdefull tillgång även i framtiden. Det ska förstås bli enormt spännande att få ytterligare ansvar och insyn i Hammarskiöld & Co’s verksamhet.
Ulf Grubbström har arbetat på Hammarskiöld & Co sedan 2003. Han har lång erfarenhet av internationella transaktioner, kapitalmarknadsjuridik samt bank- och finansjuridik. Men också av lånetransaktioner och objektsfinansiering. Han har dessutom internationell erfarenhet från arbete vid Shearman & Sterling LLP i New York.
Vad kan du som ny delägare bidra med? – Jag hoppas att jag kan bidra med mitt engagemang, ett positivt ledarskap och min erfarenhet av stora transaktioner inom såväl bank- och finans som M&A. Foto: Hammarskiöld & Co